Karma dla królika miniaturki Dr Rodents VetDiet

Dostępny
14,00 zł
Brutto
Pojemność
Ilość

Karma pelletowa dla królika

Dlaczego wybrać karmę Dr Rodents w formie pelletu?

Karma pelletowa, nazywana również granulatem, dla królika miniaturki produkowana jest w Polsce z najlepszej jakości składników. Formuła karmy została opracowana specjalnie dla nas przez belgijskich specjalistów w dziedzinie małych zwierząt. Pokarm w formie granulatu nie pozwala zwierzakowi na wybieranie tylko takich składników, które najbardziej mu smakuje ale wymusza zrównoważoną dietę. Twardy granulat pomaga w ścieraniu zębów co jest bardzo istotne dla królików, których zęby rosną przez całe życie. Karma w pellecie zawiera odpowiednie proporcje wszystkich składników odżywczych, substancji mineralnych oraz witamin.

Karma dla królika miniaturki w formie pelletu. Odpowiednie proporcje błonnika w formie włókien zawartych w karmie Dr Rodents ograniczają przerost siekaczy, trzonowców, pobudzają perystaltykę jelita cienkiego i przeciwdziałają zaparciom. Optymalna zawartość białka, substancji mineralnych, zachowanie odpowiedniego stosunku wapnia do fosforu ma korzystny wpływ na funkcjonowanie nerek, serca, szybką regeneracje ran, prawidłową pracę układu nerwowego, jak również stymulacje mięśni. Obniżona zawartość wapnia i szczawianów może hamować rozwój kamicy nerkowej u królików miniaturek. Karma zawiera naturalną prowitaminę A (beta karoten) zawartą w marchwi, a dzięki dodatkowi warzyw i owoców tj. groszek, jabłka oraz mieszanki traw, w tym kukurydzy, karma weterynaryjna ma nie tylko wartości odżywcze, ale i smakowe.

Składniki karmy dla królika miniaturki

 • Susz traw - to źródło błonnika, którego braki objawiają się wzdęciami, zaparciami oraz złym stanem zdrowia a w dłuższej perspektywie prowadzą do przerostu uzębienia oraz zapaleń w całej jamie ustnej.
 • Susz lucerny - oprócz witamin B, C, D, E, K oraz składników mineralnych takich jak wapń, krzem, potas, żelazo, magnez, mangan, fosfor lucerna to źródło białka. Zawarty w niej fluor zabezpiecza zęby przed próchnicą oraz zapobiega paradontozie.
 • Susz marchwi (korzeń) - to prowitaminę A (beta-karoten), który wpływa korzystnie na wzrok, wzmacnia układ odpornościowy, obniża poziom cholesterolu, spowalnia procesy starzenia (właściwości antyoksydacyjne), podnosi walory smakowe karmy pelletowej dla królika Vetdiet marki Dr Rodents.
 • Otręby owsiane - cenne źródło błonnika, betaglukanów, nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz kwasu oleinowego; pozytywnie wpływa na stan naczyń krwionośnych (ogranicza ryzyko wystąpienia złogów tłuszczowych wewnątrz naczyń krwionośnych). Dzięki zawartości witamin z grupy B (zwłaszcza B6 i B12) pozytywnie wpływa na pracę układu nerwowego w tym mózgu.
 • Płatki groszku - zapewnia łatwo przyswajalne białko, nierozpuszczalny jak i rozpuszczalny błonnik oraz chlorofilu. Zawiera dużo witamin. Cechą płatków grochu jest ich atrakcyjny smak dla królików, co dodatkowo wpływa na to, że chcą one jeść karmę Dr Rodents.
 • Płatki kukurydzy - jest to dodatek odpowiadający za wartość energetyczną karmy dla królika; w niewielkiej ilości jako składnik granulatu dla królika – zaopatruje w energię dzięki niemu nasz pupil ma więcej sił na zabawę.
 • Susz jabłka - obniża ryzyko występowania problemów z układem trawiennym takich jak: biegunki, nieżyty żołądka i infekcje jelit. Ze względu na stosunkowo dużą zawartość cukrów prostych – ilość jabłek w diecie królika powinna być niewielka i pod ścisłą kontrolą.
 • Susz pietruszki - dodatek smakowo-zapachowy z dużą zawartością witaminy C.
 • Susz babki wąskolistnej - oprócz minerałów, w codziennej diecie uzupełnia niedobory witamin C i K
 • Olej rzepakowy 
 • Węglan wapnia - korzystny wpływ na układ kostny, co szczególnie ważne w okresie rozwoju ponieważ zapobiega deformacjom szkieletu.

Dawkowanie karmy dla królika

Przyjmuje się, że karma pelletowa powinna stanowić od 15% do 20% dziennej objętości pokarmu spożywanego przez królika. Ilość należy dopasować do apetytu i stanu zdrowia konkretnego zwierzaka. Zaleca się dzielenie całości pokarmu przeznaczonej na danym dzień, na 2 lub 3 porcje. Króliki to z reguły łakomczuszki i zjedzą wszystko co im się poda, dlatego nie należy przesadzać z ilością pożywienia.

DrRodents
VDK500

Inne

ean13
5905669662017