Karma dla świnki morskiej Dr Rodents VetDiet

Dostępny
14,00 zł
Brutto
Pojemność
Ilość

Kawia domowa, potocznie nazywana świnką morską, to zwierzę roślinożerne którego zęby rosną przez całe życie. Dlatego bardzo ważne, żeby uwzględnić ten fakt przy planowaniu diety świnki morskiej. Karma dla świnek morskich w formie pelletu Dr Rodents to wysokiej jakości składniki i zbilansowana dieta podana w formie twardego granulatu. Nasza karma dla kawii domowej została opracowana przez belgijskich specjalistów w dziedzinie małych zwierząt. Pozytywne opinie lekarzy weterynarii, hodowców świnek morskich oraz klientów, są najlepszą rekomendacją.

Dlaczego wybrać karmę Dr Rodents w formie pelletu?

Pokarm w formie granulatu nie pozwala zwierzakowi na wybieranie tylko takich składników, które najbardziej mu smakuje ale wymusza zrównoważoną dietę. Karma w formie twardego granulatu ułatwia ścieranie zębów co jest bardzo istotne dla świnek morskich, których zęby rosną przez całe życie. Karma w pellecie zawiera odpowiednie proporcje wszystkich składników odżywczych, substancji mineralnych oraz witamin.

Składniki karmy dla kawii domowej

 

 • Susz traw - to źródło błonnika, którego braki objawiają się wzdęciami, zaparciami oraz złym stanem zdrowia a w dłuższej perspektywie prowadzą do przerostu uzębienia oraz zapaleń w całej jamie ustnej.
 • Susz lucerny - oprócz witamin B, C, D, E, K oraz składników mineralnych takich jak wapń, krzem, potas, żelazo, magnez, mangan, fosfor lucerna to źródło białka. Zawarty w niej fluor zabezpiecza zęby przed próchnicą oraz zapobiega paradontozie.
 • Susz marchwi (korzeń) - to prowitaminę A (beta-karoten), który wpływa korzystnie na wzrok, wzmacnia układ odpornościowy, obniża poziom cholesterolu, spowalnia procesy starzenia (właściwości antyoksydacyjne), podnosi walory smakowe karmy pelletowej dla świnki Vetdiet marki Dr Rodents.
 • Otręby owsiane - cenne źródło błonnika, betaglukanów, nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz kwasu oleinowego; pozytywnie wpływa na stan naczyń krwionośnych (ogranicza ryzyko wystąpienia złogów tłuszczowych wewnątrz naczyń krwionośnych). Dzięki zawartości witamin z grupy B (zwłaszcza B6 i B12) pozytywnie wpływa na pracę układu nerwowego w tym mózgu.
 • Płatki groszku - zapewnia łatwo przyswajalne białko, nierozpuszczalny jak i rozpuszczalny błonnik oraz chlorofilu. Zawiera dużo witamin. Cechą płatków grochu jest ich atrakcyjny smak dla świnek, co dodatkowo wpływa na to, że chcą one jeść karmę Dr Rodents.
 • Płatki kukurydzy - jest to dodatek odpowiadający za wartość energetyczną karmy dla świnki; w niewielkiej ilości jako składnik granulatu dla królika – zaopatruje w energię dzięki niemu nasz pupil ma więcej sił na zabawę.
 • Susz papryki - bogate źródło witamin C, A i E. Dzięki regularnemu podawaniu śwince karmy z dodatkiem suszu z papryki ograniczymy problemy z układem krążenia, obniżymy poziom złego cholesterolu.
 • Susz pietruszki - dodatek smakowo-zapachowy z dużą zawartością witaminy C.
 • Susz babki wąskolistnej - oprócz minerałów, w codziennej diecie uzupełnia niedobory witamin C i K
 • Olej rzepakowy 
 • Węglan wapnia - korzystny wpływ na układ kostny, co szczególnie ważne w okresie rozwoju ponieważ zapobiega deformacjom szkieletu.

Karma dla świnki morskiej z witaminą C

Witamina C jest bardzo ważna w prawidłowym rozwoju świnek morskich a w przypadku osobników dorosłych pozwala zachować na dłużej dobry stan zdrowia, dobrą kondycję oraz dobry humor.

Świnka morska należy do niewielkiej grupy zwierząt, które nie potrafią syntetyzować ani magazynować w swym organizmie witaminy C, dlatego też niezmiernie ważna jest dieta bogata w tą witaminę, a w przypadku niedoborów prawidłowa suplementacja i uzupełnianie braków.

Dawkowanie karmy dla świnki morskiej

Przyjmuje się, że karma pelletowa powinna stanowić od 5% do 10% dziennej objętości pokarmu spożywanego przez kawie. Ilość należy dopasować do apetytu i stanu zdrowia konkretnego zwierzaka. Zaleca się dzielenie całości pokarmu przeznaczonej na danym dzień, na 2 lub 3 porcje. Świnki morskie to z reguły łakomczuszki i zjedzą wszystko co im się poda, dlatego nie należy przesadzać z ilością pożywienia.

DrRodents
VDŚ500

Inne

ean13
5905669662024